Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaastyujijhiu.jpg

Prof. Wojciech Sadurski zareagował na obecność prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości na uroczystości inauguracyjnej działalność Collegium Intermarium.

W piątek 28 maja swoje istnienie zapoczątkowała wyższa uczelnia fundacji Ordo Iuris - Collegium Intermarium. Szkoła ma swoją siedzibę w Warszawie.

"Misją Collegium Intermarium jest edukacja oparta na klasycznych wartościach cywilizacji europejskiej: rzymskiej kulturze prawnej, greckiej filozofii i etyce chrześcijańskiej" - wyjaśnia uczelnia.

Na uroczystości inauguracyjnej pojawili się ministrowie; Przemysław Czarnek oraz Piotr Gliński.

- Powstanie Collegium Intermarium, uczelni, która będzie stawiała na wolność debaty akademickiej, jest niezwykle ważne i cenne w dzisiejszym świecie. Bo tylko wolność debaty akademickiej, wolność nauki może prowadzić do odkrywania prawdy - wychwalał uczelnię Czarnek.

- Collegium Intermarium to bardzo ważna inicjatywa; odwołuje się do pięknych, klasycznych tradycji związanych także z polską historią, ale i historią międzymorza czy historią europejską - stwierdzał szef resortu kultury Piotr Gliński.

Reakcja Sadurskiego

Na obecność ministra Edukacji i Nauki w Collegium Intermarium zareagował na Twitterze prof. Wojciech Sadurski. Uczony nie ma dobrej opinii o Przemysławie Czarnku.

- Bełkot ćwierć-inteligenta ministra Czarnka na inauguracji grzecznej, pro-państwowej, religianckiej uczelni, z pseudo-księżną. Wcześniej go nie słyszałem. Biedna Polsko - pisze Sadurski.

- Oglądam fragmenty założenia uczelni Ordo Iuris. Minister Czarnek o szalejącym modernizmie. Czyli szalejącej nowoczesności. Pan Zych to od teraz Magnificencja. W każdym razie – wiemy do kogo będą szły wielkie pieniądze z naszych kieszeni. Już zasponsorowaliśmy tę operetkę - dodaje prawnik.

    Popierasz SADURSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl