59950516_200383984273407_5882477647967899005_n.jpg

Joanna Mucha pojawiła się w piątek na antenie Polskiego Radia. Posłanka partii Polska 2050 oceniała skąd tak wielkie poparcie dla ruchu Szymona Hołowni.

Na początku roku Mucha zaskoczyła opinię publiczną swoim odejściem z Platformy Obywatelskiej.

- Rozeszłam się z Platformą w priorytetach, w wyobrażeniu o Polsce. Platforma pozostaje partią skupioną na zwalczaniu PiSu, ja myślę przede wszystkim o Polsce - argumentowała.

Po pierwszym miesięcu w nowym ugrupowaniu dodawała. - Bardzo dobrze czuję się w miejscu, w którym jestem, nawet nie spodziewałam się, że tak dobrze będę się czuła. Odkryłam wiele rzeczy na zapleczu Polska2050 i to są naprawdę świetne mechanizmy i świetna struktura funkcjonowania tego nowego ugrupowania.

Prawie pół roku w Polsce 2050

W czerwcu minie pół roku od kiedy Mucha postanowiła dołączyć do Polski 2050. Ugrupowanie jest na ten moment na dobrej drodze, by znaleźć się w trójce głównych partii po nadchodzących wyborach parlamentarnych.

W najnowszym sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" Polska 2050 może liczyć na poparcie 22,7 proc. poparcia (PiS - 33,7. Koalicja Obywatelska - 13 proc.).

Skąd tak wielkie poparcie dla partii Szymona Hołowni?

- Chcemy być tą alternatywą, która zakorzeni się na polskiej scenie politycznej i będzie cały czas pokazywała ten rok 2050 jako nasz cel, a nie rządy na jedną kadencję, tylko naprawdę na pokolenie. (...) Dlaczego ludzie chcą na nas głosować? Ja myślę, że rzeczywiście dlatego, że jesteśmy propozycją, a nie opozycją, czyli dlatego, że chcemy wyjść poza ten spór. Ludzie już są zmęczeni tym sporem, ludzie mają już tego dość, chcą mieć Polskę, w której nie jest tak, że co 4 lata wszystko się zmienia i do góry nogami jest przewracane, tylko jest jakaś kontynuacja, jest jakaś dobra kontynuacja, jest jakaś dobra propozycja i myślę, że my to już przedstawiamy w kolejnych punktach programowych i będziemy przedstawiać i ludzie czują, że za tym jest jakaś merytoryka.

- Staramy się nie popełniać błędów nie tylko Nowoczesnej, ale i Janusza Palikota, Kukiza i innych partii, które pojawiały się i znikały - mówi Joanna Mucha.

         Popierasz POLSKĘ 2050 - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl