Aaaaaantuhgygyhyhhhhh.jpg

Doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. epidemii koronawirusa- prof. Zbigniew Horban wypowiedział się na antenie "Radia Zet" na temat loterii covidowej.

Rządzący zapowiedzieli w środę loterię, która powstanie dla osób, które zaszczepiły się na COVID-19. Wśród nagród do wylosowania między innymi wysokie kwoty pieniężne czy samochód.

- To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy, który będzie spółką wiodącą. (...) Poza Totalizatorem włączy się w to także szereg spółek skarbu państwa - tłumaczył szef KPRM Michał Dworczyk. Loteria ma ruszyć od 1 lipca.

- Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną. (...) Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy - dodawał Dworczyk.

Pomysł loterii spotkał się z niemałą krytyką, na jej temat negatywnie wypowiada się dziennikarz Kuba Kaługa z RMF FM. - Cała ta loteria dla zaszczepionych, kasa, hulajnogi, samochód itp. mają smutny wydźwięk. Rządzący nie potrafią przekonywać obywateli, potrafią ich tylko przekupywać. Ani benefity, ani kary. Tylko dobra edukacja. Nie jesteśmy na żadnej ostatniej prostej. Zdecydowanie na wirażu.

Głos z rządu

Pozytywnie o pomyśle loterii mówi natomiast prof. Zbigniew Horban. Lekarz i doradca premiera Mateusza Morawieckiego komentował temat loterii na antenie Radia Zet.

Reakcje internautów:

"Kiedyś marzeniem był mały fiat, teraz hybryda. Nic się nie zmieniło w mentalności tych ludzi".

"Jak dostanę Izerę będę spełnionym człowiekiem i mogę umierać".

"Ha ha ależ on doskonale wie, o czym marzą ludzie. I tu klops ja nie marzę o hybrydowym autku".

"Mam głębsze marzenia niż jakiś samochód. Np. marze o kraju, który jest przyjazny obywatelowi, w którym można godnie żyć i zarabiać! To tak dużo?".

         Popierasz HORBANA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl