121949613_368578170998209_2345280090376743364_n.jpg

Kinga Rusin odniosła się do najbliższego głosowania w Sejmie nad Krajowym Planem Odbudowy. Dziennikarka apeluje do polityków opozycji, by nie głosować bezrefleksyjnie "za".

Wielkie emocje wzbudza wtorkowe/środowe glosowanie w Sejmie ws. KPO. Lewica zapowiedziała poparcie dla dokumentu przygotowanego przez PiS, co powoduje, że partia Jarosława Kaczyńskiego może być spokojna.

Lewa strona ostro jest krytykowana przez posłów Koalicji Obywatelskiej. - W Sejmie się okaże, kto jest gotów zafundować Kaczyńskiemu 3 kadencję. Tylko mi nie opowiadajcie głodnych kawałków o "pozbawianiu Polski pieniędzy" lub "odpowiedzialności za losy UE" - na ratyfikacje są 3 miesiące. Jutro głosowanie na kota w worku. Kota z Żoliborza - komentował w niedzielę poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

Rusin o KPO

Na temat środków europejskich wypowiedziała się na Instagramie Kinga Rusin. Dziennikarka zwróciła się do polityków opozycji ws. sejmowego głosowania.

- Politycy opozycji, nie wierzcie PISowi! Pamiętajcie, kto co naprawdę robił w przeszłości i nie dajcie się zwieść sprytnym, zakłamanym, pisowskim aktorom, którzy trąbiąc o odbudowie chcą zapewnić sobie władzę i dostęp do koryta na następne długie lata - ocenia Rusin.

- Wszyscy chcemy tych pieniędzy dla Polski. Ale głosujcie za Krajowym Programem Odbudowy (KPO) tylko wtedy gdy PIS zgodzi się na zabezpieczenia dla demokracji, praworządności, praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości! To jest możliwe! Odsuńcie głosowanie. Wyszarpcie to tak, jak Solidarność wyszarpała od komunistów Porozumienia Sierpniowe w 1980 r. - zwraca się dziennikarka do opozycji.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

              Popierasz RUSIN - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl