Azzzcghtuhgggggg.jpg

Lewica zapowiada zagłosowanie we wtorek "za" Krajowym Planem Odbudowy przygotowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Choć w ostatnich dniach wydawało się, że po krytyce jaka spadła na Lewicę (po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim) - ta zmieni swoje zdanie i stanie w jednym szeregu z większością partii opozycyjnych, to nic takiego się nie wydarzy.

Adrian Zandberg w rozmowie z Polską Agencją Prasową zapowiedział, że Lewica zagłosuje w Sejmie tak, jak partia Jarosława Kaczyńskiego.

- Po potwierdzeniu, że KE dostała KPO z naszymi postulatami, we wtorek poprzemy ratyfikację Funduszu Odbudowy - oświadczył Zandberg.

Reakcja opozycji

Stanowisko Lewicy zostało już skrytykowane przez przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej.

- Szkoda, że solidarność ze strony Lewicy nie dotyczy polskich samorządów, organizacji ekologicznych, związków zawodowych i organizacji pracodawców, których głos został przez rząd i jego koalicjantów zignorowany - napisał na Twitterze poseł Jan Grabiec.

Swoją opinią podzieliła się także Barbara Nowacka, której odpowiedział Adrian Zandberg.

- Samorządowcy i NGO robiły.  Szkoda że nie zauważyłeś. Pewno zza zamkniętego pokoju pełnego PiS trudnej. I wiesz, więcej uwagi warto było poświęcać jednak nie fantazjom Twoim zdaniem co robią a czego nie robią inne kluby a spytać ludzi. Od tego jest lewica - skwitowała Nowacka.
           Popierasz LEWICĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl