pp2my1xx932h3o3wdaxyoqufqq669ee5.jpg

Leszek Miller poinformował w internecie o aktywności polskiej ambasady w Pradze. Sprawa dotyczy aborcji.

W ubiegłym roku Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej orzekł, iż przepis o dopuszczalności aborcji z powodu przesłanki embriopatologicznej jest niezgodny z konstytucją.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości długo zwlekali - aż 3 miesiące - z opublikowaniem orzeczenia w Dzienniku Ustaw, aż w końcu to uczynili i nowe prawo stało się rzeczywistością.

- Odbieranie prawa pacjentkom do decydowania o tym, co powinno się zrobić w takiej sytuacji, jest dla mnie absolutnym barbarzyństwem. Dla mnie to jest po prostu oburzające i to jest najgorsza forma człowieczeństwa - komentował w rozmowie z Radiem Zet ginekolog dr. Maciej Socha.

Od kiedy nowe prawo zostało uchwalone, eksperci oceniali, że nie powstrzyma ono przed zabiegami aborcji. Aborcja będzie nadal wykonywana, tylko w podziemiu, a bogatsze Polki będą mogły udać się do państwa, w którym zabieg ten jest zgodny z obowiązującym tam prawem.

Miller o aborcji

Leszek Miller poinformował na Twitterze o zachowaniu polskiego chargé d’affaires w Czechach (zastępca ambasadora). Dyplomata wyznaczony przez PiS do reprezentowania Polski u naszego południowego sąsiada zwrócił się do Czechów by ci... nie ułatwiali Polkom zabiegów aborcyjnych.

- Z punktu widzenia stosunków polsko-czeskich postrzegamy zatem jako niefortunne, jeśli propozycje legislacyjne dotyczące legalizacji komercyjnej turystyki aborcyjnej są otwarcie usprawiedliwione intencją obchodzenia polskiego ustawodawstwa chroniącego nienarodzone życie ludzkie, a propozycje te mają skłonić polskich obywateli do naruszania polskiego prawo. Przyjęcie tak umotywowanej legislacji wydaje nam się krokiem niezgodnym z doskonałymi stosunkami między naszymi krajami - napisał Wręga do Czechów w kontekście poprawki czeskiego Senatu do ustawy o aborcji. Czesi nie zamierzają robić problemów cudzoziemkom chcącym w ich kraju dokonać aborcji.

             Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl