Aaaaaduczar.jpg

Uznany warszawski prawnik Jacek Dubois skomentował rozmowy Lewicy z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Lewicy są bliscy tego, by poprzeć w Sejmie Krajowy Plan Odbudowy.

Jak zachowa się Lewica w czasie głosowania nad KPO? To pytanie zadaje sobie wielu wyborców. Zagłosowanie w sposób, jakiego oczekuje Jarosław Kaczyński, może być dla Lewicy pocałunkiem śmierci i równać się odpływowi wielu wyborców.

Najlepszym rozwiązaniem dla Lewicy w obecnej sytuacji wydaje się scenariusz zakładający, by usiadła ona do jednego stołu z patiami opozycyjnymi i ustaliła wspólne stanowisko. Samodzielne negocjacje z PiS dla wielu wyborców oznacza zdradę i stanięcie po stronie obecnej władzy.

- Co nagle, to po diable. Mamy co najmniej dwa tygodnie na ustawowe zagwarantowanie uczciwości wydatkowania KPO i wspólne spełnianie postulatów strony samorządowej. Proszę o odpowiedzialne i skuteczne działanie całej prodemokratycznej opozycji z samorządem! - apeluje poseł Michał Szczerba (KO).

- Mało rzeczy szkodzi opozycji tak, jak tępa agresja PO z ostatnich dni. Borys Budka zaspał, nie zorientował się, że popełnił błąd, i próbuje to teraz przykryć. Stąd to plucie na Lewicę, żenujące opowieści o “pakcie Ribbentrop-Mołotow”. To niepoważne. (...) Jeśli rząd nie realizowałby tego, co uzgodni z KE, to Bruksela odcina rządowi pieniądze. To naprawdę prosty mechanizm. Tak wygląda realna, a nie wydumana, kontrola nad tymi pieniędzmi - mówił Adrian Zandberg w TOK FM.

Dubois o Lewicy

Na temat wstępnego porozumienia Lewica-PiS wypowiedział się na Twitterze mec. Jacek Dubois. Prawnik z całą pewnością nie należy do grona osób popierających zachowanie Lewicy.

- Będziemy mieli nowe przysłowie. Obok „wyjść, jak Zabłocki na mydle” dojdzie nowe. Ograć kogoś, jak Kaczyński Czarzastego. Tylko przedwojennej lewicy żal - dodaje Dubois.

           Popierasz DUBOISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl