30261863020_880c346739_c_2.jpg

Zbigniew Ziobro skomentował na antenie Radia Maryja sprawę sądową fundacji Lux Veritatis. Stowarzyszenie ma kłopoty w związku z nieudostępnieniem informacji publicznej Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

W czwartek Sąd Rejonowy Warszawa Wola rozpoczął proces karny dotyczący toruńskiej Lux Veritatis.

- Chcemy, by zostali ukarani za nieudostępnienie nam, pomimo istnienia obowiązku, informacji publicznej o wydatkach Fundacji finansowanych ze środków publicznych - wypowiadali się pracownicy Watchdog Polska przed procesem.

Oburzenie Rydzyka

Całą sprawą mocno zbulwersowany jest założyciel Radia Maryja - Tadeusz Rydzyk. Duchowny w ostatnich dniach wzywał swoich sympatyków do pisania do premiera jak i prezydenta w jego sprawie. Rydzyk stwierdził na łamach "Naszego dziennika", że jest "nękany".

- Wszystkie kontrole począwszy od ministerstw, skończywszy na różnych urzędach, wskazują, że wszystko jest przejrzyście prowadzone. (...) Nie rozumiem, dlaczego mamy się tłumaczyć siłom spoza Polski. Może odpowiedzieliby na to rządzący? Możemy pisać do rządzących z prośbą o wyjaśnienia, o co tutaj chodzi - wzywał o. Rydzyk.

Ziobro murem za redemptorystą

W obronie Lux Veritatis stanął na antenie Radia Maryja Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny stwierdza, że Rydzyk jest "szykanowany".

- Chciałbym wyrazić słowa solidarności z Ojcem Dyrektorem i całą rodziną Radia Maryja. Wszyscy jesteśmy z państwem, bo to, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie. (...) Nie ma tutaj mowy o żadnym przestępstwie i podejrzeniu przestępstwa. W sposób oczywisty i jasny widać, że jest to naciągana sprawa i w sposób instrumentalny oraz bezpodstawny próbuje się angażować sądy karne, by prześladować fundację i osoby, które są w wielu środowiskach szanowane i cenione. Te działania są podejmowane właśnie po to, by je piętnować, atakować, niszczyć i pokazywać, że są stawiane pod pręgierzem oskarżeń karnych. (...) Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. Nie do pomyślenia jest to, że ktoś ma odwagę formułować takie wnioski - bronił Ziobro toruńskiej fundacji.

          Popierasz ZIOBRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl