AR-201029323.jpg

Anna Maria Żukowska (Lewica) pojawiła się na antenie telewizji "wPolsce". Posłanka Lewicy została zapytana o Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie.

Była rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska została zapytana przez prowadzącego program o to, czy jej formacja ostatecznie poprze Krajowy Plan Odbudowy przedstawiony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, we wtorek doszło do spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z Lewicą, po którym ogłoszono z satysfakcją porozumienie. Postulaty Lewicy rząd obiecał spełnić, co spowodowało, że Lewica ogłosiła swój sukces negocjacyjny.

Krytyka, jaka spadła w ostatnich dniach na polityków lewej strony sceny politycznej zaczęła jednak mnożyć doniesienia mówiące, że mogłaby ona nie poprzeć dokumentu przedstawionego przez PiS.

- Czy Lewica rzeczywiście stoi murem za tym (KPO) i nie zmieni zdania do wtorku? - zapytał prowadzący program.

- Nie, nie. Jesteśmy formacją, która jest konsekwentna. Tak jak mówiliśmy w grudniu, że nie należy wetować na szczycie unijnym tego funduszu europejskiego odbudowy (...) no to teraz na pewno nie będziemy zmieniać zdania - zapewniała Żukowska.

Posłanka Lewicy została zapytana o Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie i o to, czy jej ugrupowanie popiera, by część środków europejskich przekazać na budowę największego lotniska w Polsce.

- Te wszystkie duże projekty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa, niezależności Polski - takie infrastrukturalne, zostały wymyśle jeszcze za czasów Edwarda Gierka. Przekop w Świnoujściu, tak samo koncepcja CPK, to są lata 70. jeżeli chodzi o pierwsze koncepcje tego dotyczące. Ten CPK, prace projektowe, rozpoczęły się za rządów SLD, wtedy zostały podjęte pierwsze plany, rozważane było, czy to ma być Modlin, Baranów czy Mszczonów, to był 2001 r. także trudno byłoby być niekonsekwentnym - chwaliła Żukowska pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

             Popierasz CPK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl