93772242_1276652165872302_2812116576893479801_n.jpg

Joanna Scheuring-Wielgus skrytykowała polityków Platformy Obywatelskiej po szeroko komentowanym spotkaniu Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Choć od spotkania Morawieckiego z Lewicą minęło już kilka dni (odbyło się we wtorek) nadal nie cichną komentarze. Lewica jest ostro krytykowana za rozmowy i wstępne porozumienie z partią Kaczyńskiego.

Lewica mięknie?

Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Lewicy wydają się trochę zawracać z drogi porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością. Poseł Krzysztof Śmiszek zapowiedział na antenie Polsat News, że partia będzie domagać się konkretów od rządu ws. Krajowego Planu Odbudowy.

- To, co zrobiła Lewica to przedstawiła swoje propozycje, a to czy premier Morawiecki włączy to do Krajowego Programu Odbudowy, czy będzie dyskusja nie zależy od Lewicy. Jeżeli premier nie włączy tych argumentów, nie zorganizuje debaty, będzie popychał kolanem, to my się będziemy głęboko zastanawiać, czy będziemy głosować, czy nie - powiedział Śmiszek i dodał, że na wtorkowym spotkaniu nie było mowy o tym ,jak partia ma zagłosować w czasie głosowania nad KPO.

Wielgus o Platformie

Ostateczne stanowisko Lewicy ws. KPO nie jest jeszcze jasne, jednak krytyka, jaka spada na lewicową koalicję, powoduje, że politycy ostro odpowiadają posłom Platformy Obywatelskiej.

- Mówię w Gdańsku, do wszystkich swoich przyjaciół z opozycji, jak będziemy mądrzy, to za 2 lata będziemy rządzili. Za 2 lata będziemy wydawać te pieniądze. A co trzeba zrobić, żeby móc wydawać pieniądze? Trzeba mieć co wydawać. To takie proste. Politycy powinni przekonywać ludzi do swoich racji, a nie robić to, co wyjdzie w IBRiS-ie czy innym sondażu. Jak ktoś tego nie rozumie, jest c***, nie politykiem - powiedział Włodzimierz Czarzasty.

W podobnym tonie głos w programie "Tłit" Wirtualnej Polski zabrała Joanna Scheuring-Wielgus.

          Popierasz WIELGUS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl