Aaaaaaafthyjihhyy.jpg

W Sądzie Rejonowym Warszawa Wola rozpoczął się proces dotyczący toruńskiej fundacji Lux Veritatis.

"Sieć obywatelska Watchdog Polska" złożyła w ubiegłym roku akt oskarżenia przeciwko członkom stowarzyszenia Lux Veritatis. Sprawa dotyczy blokowania dostępu do informacji publicznej.

- Chcemy, by zostali ukarani za nieudostępnienie nam, pomimo istnienia obowiązku, informacji publicznej o wydatkach Fundacji finansowanych ze środków publicznych - tłumaczy Watchdog Polska.

Reakcja Rydzyka

Toruński redemptorysta zachęcał w ostatnich dniach swoich fanów, by pisali w jego obronie do premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

- Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać. (...) Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały? - mówił Rydzyk do swoich sympatyków.

Proces

W czwartek 29 kwietnia w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Woli rozpoczął się proces karny dotyczący fundacji Lux Veritatis. Przed sądem pojawiły się osoby kibicujące Tadeuszowi Rydzykowi.

- Jak na razie było grożenie różańcem wobec dwóch osób, które przyszły z tęczową flagą. O. Rydzyka tu nie ma, bierze udział w rozprawie zdalnie, z Torunia - dodaje dziennikarz Maciej Sztykiel.
        Popierasz RYDZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl