Aaartohhy.jpg

Ryszard Czarnecki pojawił się w środę na antenie Telewizji Republika. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości skomentował sprawę Sławomira Nowaka.

Czarnecki, który do niedawna sam miał problemy z prawem - sprawa kilometrówki w Parlamencie Europejskim - dzisiaj nie ma problemu, by wypowiadać się o kłopotach Sławomira Nowaka.

Przypomnijmy, Parlament Europejski nakazał Czarneckiemu zwrot olbrzymiej kwoty. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kwotę 100 tys. euro.

Dziennik "Fakt" poinformował, że polityk PiS miał już przelać wspomniane pieniądze na konto PE, jednak to ma nie zamykać jeszcze sprawy, trwa bowiem dalsze dochodzenie i możliwe, że europarlamentarzysta będzie musiał zwrócić więcej pieniędzy.

Czarnecki o Nowaku

Ryszard Czarnecki nie zamierza w mediach opowiadać o swojej sprawie. Nie ma natomiast problemu, by wypowiedzieć się o sprawie Sławomira Nowaka.

- Obrona Sławomira N. jest skrajnie niewygodna dla Platformy, bo zarzuty są niesłychanie poważne i brnięcie przez opozycję, PO, KO, w obronie pana Nowaka jest samobójstwem. Jest taka teza, że Sławomir Nowak bardzo wiele wie o Platoformie, o jej politykach, stąd w jego obronę włączył się tak nagle pan Donald Tusk. W moim przekonaniu jest to sytuacja, która nie ma dobrego wyjścia dla Platformy; brak obrony to ryzyko, że pan Nowak będzie sypał, obrona - kompomitacja w oczach opinii publicznej - ocenił Czarnecki.

    Popierasz CZARNECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl