136453861_237678267738563_7740957687086228409_n.jpg

Krzysztof Śmiszek krytykuje zachowanie Koalicji Obywatelskiej po tym, jak Lewica spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Lewica usiadła do stołu z Prawem i Sprawiedliwością, by rozmawiać o Krajowym Planie Odbudowy. Następnie ugrupowanie ogłosiło swój sukces negocjacyjny i oświadczyło, że rząd przystał na przedstawione warunki.

- Jako jedyne ugrupowanie postawiliśmy rządowi warunki i jasne reguły kontroli wydatkowania. To historyczna chwila, kiedy to opozycja wynegocjowała mechanizm kontrolujący wydawanie przez rząd środków unijnych - chwalił swoje ugrupowanie europoseł Robert Biedroń.

KO twierdzi inaczej

Politycy Koalicji Obywatelskiej nie zostawiają suchej nitki na politykach Lewicy. - Niczego nie dostali, tylko obietnice, które będą weryfikowane i nie wiadomo z czym wrócą. Zrobimy wszystko, żeby pieniądze znalazły się w Polsce, ale muszą być dobrze wykorzystane, a nie służyć kampanii PiS - mówił Grzegorz Schetyna na antenie Polsat News.

- Wciąż się szczypię czy to naprawdę się dzieje? Trzech tenorów pomaga Kaczyńskiemu pokonać kryzys w Zjednoczonej Prawicy i umocnić się na kolejne 6 lat rządów? Wczoraj krzyk za tortury na kobietach, dziś koncesjonowana opozycja i poparcie w ciemno za Mieszkanie+? Smutek - ocenia postawę Lewicy posłanka Urszula Zielińska (Zieloni/KO).

Lewica odpowiada

Na krytykę ze strony przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej odpowiedzieli politycy Lewicy. Zdaniem posła Krzysztofa Śmiszka - Koalicja Obywatelska "pogubiła się", a posłanka Wanda Nowicka pisze na Twitterze o "szczycie hipokryzji" formacji kierowanej przez Borysa Budkę.

         Popierasz ŚMISZKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl