z24848102IHMarek-Sekielski-w-koszulce--Tylko-nie-mow-nikomu-.jpg

Marek Sekielski zareagował na porozumienie rządu Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą. Sprawa dotyczy Krajowego Planu Odbudowy.

We wtorek dowiedzieliśmy się, że przedstawiciele sejmowej Lewicy zdecydowali o wstępnym poparciu KPO. Jak to się stało, że Lewica dogadała się z partią Jarosława Kaczyńskiego?

Adrian Zandberg kilka dni temu przedstawił postulaty Lewicy, po których spełnieniu zdecyduje się ona poprzeć rządowy projekt. Jeden z liderów Lewicy zaprosił także rząd do rozmów.

Morawiecki przychodzi na spotkanie i akceptuje postulaty

Prawo i Sprawiedliwość w związku z kruchą większością w Sejmie bądź też jej brakiem ws. KPO zgodziło się usiąść do rozmów z Lewicą i zaakceptować jej żądania.

Po spotkaniu Lewica ogłosiła sukces, że rząd przystał na jej warunki, a PiS chwalił Lewicę za to, że ta nie zachowuje się tak jak Platforma Obywatelska.

Krytyka Lewicy

Na przedstawicieli Lewicy spadła wielka fala krytyki za rozmowy z PiS i dogadywanie się bez oglądania się na stanowisko reszty partii opozycyjnych.

- Jeśli ktoś robi coś takiego, jak wczoraj Lewica, to okazuje się, że będą z tego ogromne problemy. Lewica wczoraj nie wynegocjowała nic. To rzeczy, które już są zapisane w KPO - komentuje Cezary Tomczyk, szef klubu KO.

- Kaczyński robi Budapeszt w Warszawie, ale lewica też. Dzisiejsze działania Lewicy wykraczają poza Fundusz Odbudowy. Są deklaracją sojuszu z *** celem zniszczenia centrum. Socjaliści międzynarodowi wolą narodowych od europejskich konserwatystów i liberałów - napisał na Twitterze europoseł Radosław Sikorski.

Do zachowania Lewicy odniósł się także Marek Sekielski. Dziennikarz wbija szpikę ugrupowaniu i przypomina o śmierci Barbary Blidy.

     Popierasz SEKIELSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl