Aaaatiyhjihyhhh.jpg

Tomasz Piątek wypowiedział się na temat posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego zaplanowanego na najbliższą środę 28 kwietnia o godzinie 13.

Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej wypowie się w sprawie "obowiązku państwa członkowskiego UE polegającym na wykonywaniu środków tymczasowych odnoszących się do kształtu ustroju i funkcjonowania konstytucyjnych organów władzy sądowniczej tego państwa". Przewodniczącą składu sędziowskiego będzie Krystyna Pawłowicz.

Czy prawo unijne ma rangę wyższą niż konstytucja krajową? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą środę.

Prawniczka Sylwia Gładysz z wrocławskiej kancelarii "Ptak&Wspólnicy"nie ma wątpliwości. - Prawo unijne ma rangę wyższą niż konstytucja krajowa, co wynika z zasady pierwszeństwa prawa unijnego przed prawem krajowym przesądzonej w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Czy tego samego zdania będzie Trybunał Konstytucyjny? Zdecyduje między innymi zasiadająca w TK była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Komentarz Piątka

Na wyznaczenie Krystyny Pawłowicz do roli przewodiczącej składu sędziowskiego wypowiedział się Tomasz Piątek. Dziennikarz przypominał na Twitterze jedną z wypowiedzi Pawłowicz na temat Unii Europejskiej. Obecna sędzia TK nazwała w przeszłości flagę wspólnoty "szmatą".

"Flagę UE nazywała szmatą. Samą UE też tak nazywała. Atakowała USA za obronę wolnych mediów w Polsce. Jest lansowana przez media Kremla. Będzie rozstrzygać o obecności Polski w UE" - oburza się dziennikarz.

     Popierasz obecny TK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl