adam-andruszkiewicz-e1530099460306.jpg

Adam Andruszkiewicz gościł w programie "Strefa starcia" na antenie TVP. Minister w Kancelarii Premiera porównał byłych prezydentów Polski z trwającym na urzędzie Andrzejem Dudą.

Który z dotychczasowych prezydentów Polski najlepiej sprawował urząd? Adam Andruszkiewicz nie ma wątpliwości i staje po stronie Andrzeja Dudy.

- Chwianie się na grobach polskich oficerów, mordowanych przez sowietów nie było godne reprezentowania państwa polskiego - krytykował polityk PiS prezydenturę Aleksandra Kwaśniewskiego.

Bronisław Komorowski? Tutaj Andruszkiewicz także nie ma dobrego zdania i przypomina wizytę byłego prezydenta w Stanach Zjednoczonych, podczas której Komorowski mówił o bigosie.

- Prezydent Andrzej Duda nigdy nie przyniósł wstydu Polsce i Polakom - przekonywał Andruszkiewicz.

Były poseł Kukiz'15 odniósł się także do ostatniej konferencji polityków Koalicji Obywatelskiej poświęconej bezpieczeństwu państwa.

- To, co mówił pan Budka na konwencji, zupełnie mijało się z tym, jak wyglądała polityka zagraniczna kiedy PO sprawowała władzę. Jeśli dyplomacja według PO to jest gubienie się na berlińskich dywanach, skakanie po krzesłach w parlamencie Japonii, nakładanie marynarek dla obcych urzędników przez Donalda Tuska (...) to jest realna wizja Platformy Obywatelskiej - atakował Andruszkiewicz.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl minister w KPRM wypowiedział się na temat polityki międzynarodowej uprawianej przez rząd PiS.

- Staramy się godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej oraz realnie egzekwować nasze interesy. Widzimy to po rekordowych środkach, wynegocjowanych zarówno w Europie, jak i chociażby po realizacji takich projektów jak przekop Mierzei Wiślanej czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Niejednokrotnie potrafiliśmy się bardzo mocno postawić brukselskim biurokratom wtedy, kiedy wymagał tego polski interes narodowy - powiedział Andruszkiewicz. 

z21867049IERAndrzej-Duda-na-konferencji-po-szczycie-NATO-w-Bru.jpg
     Andruszkiewicz jest mądry - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl