49525491871_e329015a9e_c_1.jpg

Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwraca uwagę na niską liczbę osób chcących zostać księżmi. Z roku na rok liczba ta wyraźnie spada.

Kościół coraz mocniej martwi się o swoją przyszłość w kontekście nowych powołań prowadzących do stanu kapłańskiego.

W roku 2020 zaledwie 441 mężczyzn zdecydowało się wejść na drogę kierującą do duchowieństwa i jest to spadek o 57 kandydatów rok do roku (w 2019 r. liczba ta wyniosła 498 osób).

25 kwietnia w Kościele ma miejsce Światowy Dzień Modlitw o powołania. Z tej okazji głos zabrał przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Hierarcha ostrzega Polaków, że w przyszłości może zabraknąć kandydatów do seminariów .

- Przyglądamy się sytuacji obecnej Kościoła katolickiego w Polsce, patrzymy na spadek powołań, patrzymy także na kruszące się duchowieństwo ze względu na wiek, chorobę, teraz w szczególności na pandemię. Przy tych kruszących się szeregach duchowieństwa, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli rodziny katolickie nie obudzą się, jeśli nie przyjmą tego modelu życia ofiarnego, to trudno będzie oczekiwać w przyszłości nowych powołań kapłańskich - ostrzega abp Gądecki.

 
             Potrzebujesz księży - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl