120152824_330316258415764_1313615754266640487_n.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pochwalił się przyjęciem szczepionki na koronawirusa. Szef rządu umieścił w internecie zdjęcie, na którym pozuje ze swoją żoną.

Morawiecki (1968 r.) pojawił się w sobotę wspólnie z żoną Iwoną na Stadionie Narodowym w Warszawie, aby zaczepić się na COVID-19.

- Moja żona Iwona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca - napisał premier na Facebooku.

- Wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy służbom medycznym ze Szpitala na Stadionie PGE Narodowy. Kochani, #SzczepimySię, bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia. Do dzieła! - zachęca Morawiecki.

Odpowiedź internautów

Premierowi na wpis odpowiedziało wielu internautów - często w mocnych słowach zwracających się do szefa rządu Prawa i Sprawiedliwości.

"Dlaczego nie posłuchał Pan Episkopatu?".

"Ciekawe, czy ktokolwiek wierzy, że Pan, Prezydent, Kaczyński, Witek i Terlecki nie przyjęliście szczepionek w pierwszych dniach stycznia? Może Pan pokazać potwierdzenie przyjęcia szczepienia?".

"Panie Premierze, #niepełnosprawni też chcą, a właściwie muszą @szczepimysie jak najszybciej. OzN są w grupie najwyższego ryzyka i powinni być otoczeni SZCZEGÓLNĄ opieką zdrowotną wg Konstytucji. Czemu tak nie jest?".

"Ja i mój mąż o 10 lat starsi od p. Premiera na pierwsze szczepienie musimy czekać do 25 maja. Wielokrotne próby przesunięcia terminu nic nie dały. Nie chcę być złośliwa, ale to nie jest w porządku" - piszą internauci.

Na tweet Morawieckiego odpowiedział także Michał Szczerba. Poseł Koalicji Obywatelskiej nawiązuje do kontrowersji dotyczących oświadczenia majątkowego polityka PiS.

           Popierasz SZCZERBĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl