1024px-Stanisław_Gawłowski_RządziePublikuj.jpg

Senator Koalicji Obywatelskiej Stanisław Gawłowski odniósł się do materiału telewizji TVN24 na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie rezygnują ze swojego planu dotyczącego budowy wielkiego lotniska w Baranowie. Pomysł, mimo że powszechnie krytykowany, wydaje się w bardzo wolnym tempie przeć do przodu - tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawicieli CPK.

- Proces inwestycyjny trwa. 2023 r. wbicie pierwszej przysłowiowej łopaty i w 2027 r. pierwszy lot, czyli 10 lat od pierwszej decyzji do pierwszych lotów – to tempo rekordowe, przynajmniej w skali europejskiej. (...) Pod jurysdykcją Unii Europejskiej tak szybko dużego lotniska nikt nie zbudował - mówił w jednym z ostatnich wywiadów Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kontrowersji wokół budowy lotniska jest mnóstwo. Mieszkańcy i samorządowcy zgłosili prawie 160 tys. uwag i wniosków podczas 2. etapu ogólnopolskich konsultacji ws. wyznaczenia korytarzy dla nowych linii kolejowych i dróg ekspresowych dla CPK.

Bliżej sprawie przyjrzał się program "Czarno na białym" telewizji TVN24.

Głos opozycji

Politycy opozycji bardzo krytycznie komentują pomysł budowy lotniska. Jednym z polityków przeciwnych budowie jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który mówił w czasie niedawnej kampanii prezydenckiej;

- Bezrobotnych w Polsce jest już prawie 1 mln. Ludzie tracą pracę, muszą zaciskać pasa. To nie czas na drogie, polityczne projekty, ale na nową solidarność. Miliardy na CPK, przekop Mierzei czy PFN należy przeznaczyć na służbę zdrowia, ochronę miejsc pracy i bezpieczeństwo - komunikował Trzaskowski.

Krytycznych komentarzu ze strony opozycji nie brakuje. Głos w sprawie - po publikacji materiału "Czarno na białym"-  zabrali w internecie Katarzyna Lubnauer oraz Stanisław Gawłowski.

              Popierasz CPK - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl