y5p6iyko86t7uyi64rcdsjfizq41s1dr.jpg

Adam Bielan wypowiedział się na antenie Radia Wnet na temat konfliktu w szeregach zjednoczonej prawicy. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości radzi Jarosławowi Gowinowi "usunąć się".

Od dobrych już kilku tygodni toczy się ostry spór w ramach koalicji zjednoczonej prawicy. Solidarna Polska spiera się z partią Kaczyńskiego o fundusz odbudowy, Porozumienie coraz słabiej porozumiewa się obozem PiS - o czym świadczą ostatnie konferencje Jarosława Gowina czy wreszcie mamy spór o przywództwo w Porozumieniu.

Adam Bielan uważa się za przewodniczącego Porozumienia, jednak problem w tym, że szefem partii czuje się także Jarosław Gowin.

Kto jest szefem Porozumienia?

Na temat przywództwa w Porozumieniu miał się wypowiedzieć Sąd Okręgowy, miał - bowiem wniosek złożony przez Adama Bielana został w marcu przez sąd zwrócony. Zdaniem sądu Bielan nie jest osobą umocowaną do tego, by występować w imieniu partii.

Europoseł PiS zapowiedział, że złoży wniosek jeszcze raz lub zażali się na decyzję sądu.

Bez porozumienia w Porozumieniu

W ugrupowaniu część polityków uważa Adama Bielana za przewodniczącego, jednak większa część traktuje Gowina jako swojego szefa.

Jak Bielan komentuje obecną sytuację w partii?

- (Gowin) spowodował gigantyczne zamieszanie formalno-prawne i dobrze by było, żeby usunął się, przestał kontynuować tą walkę i pozwolił osobom, które nie są odpowiedzialne za te problemy, przeprowadzić proces sanacji, doprowadzić przede wszystkim do demokratycznych wyborów - wzywa Bielan Gowina. 

- To jest spór o to, czy partie mają mieć demokratycznie wybierane władze, tak jak stanowi konstytucja i ustawa o partiach politycznych, czy raz wybrany lider może tych wyborów przez wiele lat nie organizować i rządzić siłą rozpędu. Ja bym przestrzegł Jarosława Gowina przypadkiem Joanny Kluzik Rostkowskiej (...) przymierzana była do najwyższych stanowisk państwowych, skończyła bardzo marnie na marginesie polskiej polityki - ostrzega europoseł Gowina.

           Popierasz BIELANA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl