EzUjOfIVoAQsS-K.jpg

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się w poniedziałek w Legnicy. Premier otworzył pierwszy w Polsce powszechny punkt szczepień na COVID-19.

W Legnicy ruszył pierwszy z 16 pilotażowych punktów powszechnych szczepień w kraju - celem jest przyśpieszenie procesu szczepień.

- Tutaj w Powszechnym Punkcie Szczepień w Legnicy będzie możliwość szczepienia co najmniej 1000 osób. Może to być nawet więcej - jeśli będzie spływała do nas większa liczba szczepionek - mówił premier.

Mateusz Morawiecki ogłosił przełom w walce z koronawirusem. Od tej pory mamy być jako państwo w ofensywie, a nie tak jak do tej pory wyłącznie w obronie.

- To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że przechodzimy do kontrofensywy, do tej pory cały czas broniliśmy się przed tą zarazą - oświadczył szef rządu.

- Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e- skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie. Tak, żeby najpóźniej do sierpnia każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony - dodawał Morawiecki.

      Ufasz MORAWIECKIEMU - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl