Hm._Adam_Mazguła.jpg

Płk Adam Mazguła skomentował czwartkowe wydarzenia przy al. Szucha w Warszawie. Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich.

TK zakończył wczoraj problem obecnej władzy ws. stanowiska RPO. Adam Bodnar po upływie 3 miesięcy od ogłoszenia wyroku nie będzie mógł sprawować obecnej funkcji.

Z orzeczeniem ogłoszonym przez TK nie zgadza się dr Mikołaj Małecki z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdaniem prawnika Bodnar powinien pełnić funkcję RPO do czasu kiedy Sejm i Senat wyłonią nowego RPO.

- Konstytucja mówi, że RPO powołuje się "na 5 lat", a nie "na 5-letnią kadencję". Nie ma tu ani słowa o kadencji. Ten przepis nie kreuje kadencji RPO, tylko wytyczną dla parlamentu: powołujecie na 5 lat i potem macie powołać kolejnego. Brak wyboru nowego to wiążący akcept obecnego - komentuje uczony.

W krótki sposób do zachowania sędziów Trybunału Konstytucyjnego odniósł się na Twitterze mec. Roman Giertych.

Pułkownik krytykuje trybunał

Emerytowany wojskowy Adam Mazguła dołączył do osób krytykujących TK Julii Przyłębskiej. Mazguła nazywa Przyłębską "towarzyszką kucharką" a prezesa Prawa i Sprawiedliwości "fleją narodową z rozpiętym rozporkiem".

- Towarzyszka Kucharka (TK) dokonała zamachu na Konstytucję RP. Wszystko zgodnie z okupacyjnym planem PiS i zasadą, że "czym gorzej dla obywateli, tym lepiej dla PiS". Upadek Polski trwa. Obywatele nie będą mieli swojego rzecznika, bo wybitny Adam Bodnar był za dobry w pełnieniu swojej funkcji i obronie obywateli przed zamordyzmem władców - chwali wojskowy obecnego jeszcze RPO.

- Towarzysz Kaczyński (TK) świętuje swoje bezkarne niszczenie Polski. Właśnie układa się z Węgrami i włoskim miłośnikami Putina oraz zapowiada walkę z Unią Europejską. Obywatele Polscy skazani są na łaskę i niełaskę brudnej flei narodowej z rozpiętym rozporkiem. Teraz już partyjna milicja może bezkarnie tłuc, bandyta generalny zamykać, Kurski pluć, Terlecki kpić, Obajtek oszukiwać, Czarnecki kraść... Pozostali niszczyć Polskę, sprowadzać pociągi ze światowymi odpadami, wyrzynać lasy i puszcze, zatruwać powietrze i zgodnie z przykazaniem biskupów "czynić sobie ziemię poddaną". A ty popieraj, głosuj, dumny bądź jak paw, krzycząc radośnie - "Jarosław, ty nam Polskę zbaw" - krytykuje rządzących pułkownik.

           Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl