24141937152_c7a95ce6fc_c_3.jpg

Piotr Gliński pogratulował Julii Przyłębskiej nagrody "Gazety Polskiej". Minister kultury zwrócił się do czytelników gazety w związku z 29. rocznicą odnowienia tytułu i pojawienia się go z powrotem na rynku.

Miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo" przyznał Julii Przyłębskiej nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego.

- Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes (ale również innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego), z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej - napisali w uzasadnieniu członkowie kapituły.

Gliński gratuluje

Minister kultury pogratulował w specjalnym oświadczeniu wszystkim laureatom nagrodzonym przez "Gazetę Polską" z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na czele (Kaczyński został "Człowiekiem Roku").

Gliński zwrócił się z gratulacjami do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej:

- Gratuluję pani prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej tegorocznej laureatce nagrody miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo", która z niebywałą odwagą, profesjonalizmem, a także skutecznością broni porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej i dzięki temu potrafiła przywrócić trybunał polskiej demokracji, wyrywając go z rąk postkomunistycznego establishmentu III RP, to historyczna patriotyczna zasługa - ocenił minister kultury Piotr Gliński.

         Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl