Aaaaaaakuczynwaldemr.png

Waldemar Kuczyński skomentował czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Publicysta nie gryzie się w język i bardzo ostro pisze o obecnych sędziach TK.

TK zdecydował ws. stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar jeszcze tylko przez 3 miesiące będzie mógł pełnić dotychczas zajmowany urząd. Zdaniem sędziów TK niezgodnym z Konstytucją jest przepis sugerujący, że osoba pełniąca stanowisko RPO może je zajmować do czasu kiedy zostanie wyłoniony nowy RPO.

Sędzia Stanisław Piotrowicz zwrócił się do obozu władzy. - W ciągu trzech najbliższych miesięcy powinna zostać uchwalona ustawa regulująca sytuację, w których urząd Rzecznika jest nieobsadzony przez jakiś czas po upływie kadencji - podkreślił były poseł PiS.

Komentarz Kuczyńskiego

Na wydarzenia przy al. Szucha w Warszawie zareagował w mediach społecznościowych Waldemar Kuczyński. Publicysta i były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego ostro ocenia działalność pracowników Trybunału Konstytucyjnego.

- Grupa moralnie i zawodowo sprostytuowanych gości, którzy togi pomylili z liberiami, wykonała polecenie ich mocodawcy i żywiciela - napisał Kuczyński na Twitterze.

Z aprobatą na wpis zareagował prof. Leszek Balcerowicz.

- Kiedyś widok sędziów TK budził szacunek, a we mnie dumę z Rzeczpospolitej i radość , że jej doczekałem. Dziś ludzie w tych strojach budzą we mnie odrazę, pogardę gorszą niż do komuny w jej końcówce, a nawet uczucia wymiotne - dodaje Kuczyński.

      Popierasz KUCZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl