27725220155_0b6f94f5d1_c_1.jpg

Gen. Mirosław Różański w mocnych słowach wypowiedział się o prezydencie Andrzeju Dudzie. Emerytowanemu wojskowemu nie podoba się bierność obecnej głowy państwa.

Kilka dni temu Andrzej Duda uspokajał opinię publiczną, że z pandemią w Polsce nie jest tak źle. Prezydent poinformował, że minister zdrowia jak i premier zapewnili go, że sytuacja związana z koronawirusem jest obecnie lepsza, niż się spodziewali.

- De facto patrząc tydzień do tygodnia, okres do okresu – liczba zakażeń jest raczej liczbą spadającą. Obawiali się, że sytuacja po świętach Wielkanocnych może być gorsza, niż jest obecnie, a w ich mniemaniu nie jest zła - mówił PAD.

Najnowsze dane

W dalszym ciągu wygląda na to, że nie ma przełomu w czasie trzeciej fali COVID-19 - notujemy ponad 20 tys. nowych zakażeń w ciągu doby, a liczba osób zmarłych jest bardzo wysoka.

- Mamy 21 130 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 175 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 507 osób - poinformował w czwartek resort zdrowia. Liczba zgonów od początku pandemii przekroczyła 60 tys. zakażonych.

Generał o Dudzie

Wojskowy gen. Mirosław Różański skrytykował na swoim Twitterze prezydenta. Andrzejowi Dudzie dostaje się za brak aktywności.

- Kolejne kilkaset osób traci życie ostatniej doby, a „bezobjawowy” prezydent utwierdzony przez premiera i ministra zdrowia nie reaguje. Strach pomyśleć co zrobi, jeżeli sytuacja za naszą wschodnią granicą zagrozi naszemu bezpieczeństwu - pisze z obawą generał.

     Popierasz RÓŻAŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl