Aaaaaaaartgjigsdgosiews.jpg

W Sejmie doszło do spięcia między wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Gosiewską a posłem Koalicji Obywatelskiej Sławomirem Nitrasem.

Nitras pojawił się na mównicy sejmowej, by skrytykować rząd w związku ze szczepieniami na COVID-19. Polityk przekonywał, że obywatele są gotowi się zaszczepić na koronawirusa, jednak rząd jest opieszały i szczepionki marnują się w magazynach.

- Stworzyliście system, w którym Polacy chcą się szczepić, lekarze chcą szczepić, są gotowe punkty szczepień, a 2 mln szczepionek leży i czeka. (...) Największą barierą do tego, by się zaszczepić, jest przeskoczyć Dworczyka - mówił Nitras.

- Polacy chcą się szczepić, są szczepionki. Ale trudnej się zarejestrować i dostać skierowanie niż się zaszczepić. Taki system stworzyli, w którym uczciwi tracą, a opłaca się kombinować. Wszyscy Polacy powinni natychmiast dostać skierowania i najszybszy możliwy termin - dodawał poseł Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

Reakcja Gosiewskiej

Przemówienie Sławomira Nitrasa nie spodobało się wicemarszałek Sejmu Małgorzacie Gosiewskiej, która postanowiła pouczyć posła KO ws. kultury wypowiedzi.

- Macie, dacie, weźcie, Dworczyk, panie pośle, nieznane panu są zwroty grzecznościowe? Trochę kultury proszę pana. Nie nauczył się pan tego w domu, to bardzo proszę to szefa klubu się zgłosić, może nauczy, bo to są formy niedopuszczalne. (...) Ja kulturę z domu wyniosłam w przeciwieństwie do pana! - zwróciła się posłanka PiS do przedstawiciela opozycji.

          Popierasz GOSIEWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl