144129919_3989436761108607_8728778436501307971_n_1.jpg

Anna Zalewska pojawiła się w środę na antenie telewizji "wPolsce". Europosłanka PiS odniosła się do możliwości przeprowadzenia przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

Kryzys w zjednoczonej prawicy powoduje, że coraz częściej słyszymy o wyborach parlamentarnych, które miałyby się odbyć w niekonstytucyjnym terminie.

W ostatnich tygodniach do możliwości przeprowadzenia szybszych wyborów odniósł się w rozmowie z "Gazetą Polską" Jarosław Kaczyński.

- Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność - nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności. (...) Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe - stwierdził prezes PiS.

Na początku kwietnia na temat wyborów glos zabrał także lider Porozumienia - Jarosław Gowin. - Jeśli nie będzie porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy, to alternatywą będą przyspieszone wybory - ocenił wicepremier.

Zalewska o dacie wyborów

Europosłanka Anna Zalewska jest przekonana, że do szybszych wyborów parlamentarnych nie dojdzie, jednak jak zaznacza, nie wyklucza takiego scenariusza.

Była minister edukacji podkreśla, jak ważną rolę odegrał Jarosław Kaczyński w budowaniu obecnego obozu władzy.

- To on nas jednoczył wiele lat temu i on to zjednoczenie przeprowadził przez wiele bardzo trudnych lat, w związku z tym zalecałabym, prosiłabym, koleżanki i kolegów, żeby przede wszystkim ze sobą rozmawiali, żeby myśleli co za miesiąc, co za rok - zwraciła się Zalewska do polityków zjednoczonej prawicy.

- Choć rzeczywiście tak jak Jarosław Kaczyński powtarza - przyspieszone wybory są realne, choć prawdopodobnie nie w tej chwili, dlatego że obywatele by nie wybaczyli tego nikomu, ani zjednoczonej prawicy, ani totalnej opozycji. Mamy pandemię, musimy przede wszystkim wyjść z pandemii, zaczepić obywateli wszystkich, którzy chcą być zaczepieni, musimy uzyskać społeczną odporność - powiedziała europosłanka. 

        Popierasz ZALEWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl