1599058640.jpg

Episkopat Polski wydał oświadczenie w sprawie szczepionek firmy AstraZeneca i Johnson&Johnson - Kościół krytykuje je, jednak pozwala na ich przyjmowanie.

Na oficjalnym profilu społecznościowym Episkopatu Polski na Twitterze pojawił się w środę komunikat dotyczący szczepienia na COVID-19 szczepionkami firmy AstraZeneca i Johnson&Johnson.

Hierarchowie krytykują "technologię produkcji" wspomnianych szczepionek, jednak komunikują wiernym, że jeżeli ci nie mają możliwości zaszczepienia się inną szczepionką - to mogą zdecydować się na te dwie firmy.

- Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi - pisze bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

- Bp Wróbel zauważył, że w przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów - czytamy na stronie Episkopatu.

- Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami - dodaje w swym liście bp Józef Wróbel.

A mój sprzeciw moralny budzą takie stanowiska, gdy umiera - jak dziś - 803 osób. Kościół katolicki to niestety instytucja szkodząca Polsce - komentuje stanowisko Episkopatu poseł Maciej Gdula. 

Pod tweetem Episkopatu duchownym odpowiadają internauci:

"Zachowanie biskupów w sprawie pedofilii kleru i jej systemowego tuszowania w Polsce budzi poważny sprzeciw moralny. Dopóki nie przeprosicie i nie zadośćuczynicie ofiarom, swoje stanowiska możecie sobie wsadzić sami wiecie gdzie. A jeśli akurat tam lubicie, to gdzieś indziej".

"A jakie kwalifikacje ma ten ekspert? Przeczytał księgę rodzaju dwa razy?".

"Z niecierpliwością czekam jeszcze na stanowisko Towarzystwa Płaskiej Ziemi".

"To się nie szczepcie. Będzie więcej dla innych".

           Popierasz KOŚCIÓŁ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl