show_img_2.jpg

Prof. Stanisław Krajewski nie będzie dłużej zasiadał w radzie Muzeum Auschwitz. Uczony zrezygnował po najnowszej nominacji ministra kultury.

Decyzją ministra Piotra Glińskiego w radzie przy Muzeum Auschwitz zasiądzie była premier Beata Szydło.

- Dziękuję premierowi @PiotrGlinski za powołanie w skład Rady Muzeum przy @AuschwitzMuseum. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem - oświadczyła we wtorek na Twitterze obecna europosłanka PiS.

Oprócz Szydło w radzie powołanej przez ministra kultury znaleźli się Bogdan Bartnikowski, dr. hab. Grzegorz Berendta, prof. dr. hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr. hab. Stanisław Krajewski, dr. Marek Lasota, Krystyna Oleksy oraz ks. dr. hab. Jan Nowak.

Reakcja prof. Krajewskiego

Filozof prof. Stanisław Krajewski postanowił zrezygnować ze swojego członkostwa w radzie przy Muzeum Auschwitz. Uczonemu nie podoba się nominacja Szydło do rady.

- Dzisiaj dowiedziałem się (z prasy), że zostałem powołany na kolejną kadencję (2021–2025) do Rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wyraziłem kiedyś na to zgodę, będąc w kontakcie z dyrekcją Muzeum. Jednak okazało się, że tym razem obok osób zajmujących się tematyką dotyczącą obozu znalazła się tam p. Beata Szydło. Rozumiem to jako upolitycznienie Rady. W takiej sytuacji nie widzę dla siebie możliwości funkcjonowania w jej ramach. Rezygnuję zatem z członkostwa w tej Radzie - zakomunikował prof. Krajewski.

       Popierasz KRAJEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl