giertychtj_02_2.jpeg

Roman Giertych skomentował wtorkowe wydarzenia w Trybunale Konstytucyjnym. 15 kwietnia ma zapaść wyrok w sprawie dot. urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich.

Drugi dzień w Trybunale Konstytucyjnym miało miejsce posiedzenie dot. stanowiska RPO. Instytucja ma odpowiedzieć na pytanie, czy Adam Bodnar zgodnie z prawem zajmuje stanowisko mimo zakończonej kadencji (Sejm i Senat nie wyłonili nowego RPO).

Sędzią sprawozdawcą ws. RPO jest Stanisław Piotrowicz a przewodniczącą składu orzekającego prezes Julia Przyłębska. Werdykt zapadnie 15 kwietnia.

Internet reaguje na posiedzenie

Komentatorzy nie przeszli obojętnie obok wtorkowego posiedzenia, na którym Adam Bodnar był przesłuchiwany przez sędziego Stanisława Piotrowicza.

Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica): Prokurator stanu wojennego i obrońca księdza pedofila z Tylawy przepytuje Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich...

Waldemar Kuczyński (publicysta): Prokurator PRL przesłuchuje Rzecznika Praw Obywatelskich o prawach człowieka!! To naplucie przez Kaczyńskiego, jego nędzną marionetkę sprostytuowanego Trybunału i jego pachołka na groby ofiar PRL i na wszystkich martwych i żywych, co o wolność walczyli.

Marek Belka (europoseł, były premier): Sędzia/prokurator Piotrowicz przesłuchujący Rzecznika Praw Obywatelskich. Powiało historią i nie jest to powiew świeżości.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Bardzo symboliczne. Prokurator stanu wojennego przesłuchuje Rzecznika Praw Obywatelskich w atrapie zniszczonego przez antykonstytucyjne bezprawie Trybunału Konstytucyjnego, w której roi się od zaprzysiężonych przez legitymizującego upadek praworządności pana Dudę dublerów.

         Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl