50907806103_83029f1484_c.jpg

Przemysław Czarnek wypowiedział się na antenie telewizji "wPolsce" o katastrofie smoleńskiej. Minister edukacji i nauki oskarża rząd Platformy Obywatelskiej.

Czarnek odnosząc się do pytań dot. przyczyny katastrofy smoleńskiej, obwiniał rząd kierowany przez Donalda Tuska.

- Odpowiedzialność polityczna jest zupełnie jasna. Art. 146 pkt 4 ust. 7, 8 Konstytucji stanowi, że za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa polskiego, a zatem granic, terytorium, społeczeństwa i władzy odpowiada Rada Ministrów. I to jej właśnie podlegało Biuro Ochrony Rządu, 36. Pułk lotnictwa specjalnego, samoloty, którymi wożono VIP-ów - powiedział Czarnek.

- To rząd Donalda Tuska odpowiada w pełni za kompromitację i wielką katastrofę narodową z 2010 r. I to musi być opisane w podręcznikach. To teza wynikająca z Konstytucji RP. To rząd odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa. Gdyby je zapewniono, ten samolot by się nie rozbił - stwierdził minister.

Smoleńsk w podręcznikach?

Na słowa ministra odpowiada dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Warszawie - Marcin Jaroszewski.

- Panie Czarnek, naprawdę Pan myśli, że jak podyktuje podręczniki usłużnym autorom, to nauczyciele będą tak uczyć? Jak widzę w podręczniku błąd, to proszę uczniów o zamazanie tego fragmentu. Obawiam się, czy z pańskich podręczników nie zostanie tylko strona tytułowa i spis treści - zwraca się dyrektor warszawskiego liceum do szefa polskiej edukacji.

        Popierasz CZARNKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl