uid_1717d2fb4dd38822ec99be6cc79f87831503989996894_width_1280_play_0_pos_0_gs_0_height_720_fot.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nerwowo reagują na aktywność publiczną Donalda Tuska. Były premier nie przestaje być krytycznym wobec rządzących, a ci nie pozostają mu dłużni.

Ostatnie dni to wzmożona aktywność Donald Tuska. Obecny szef Europejskiej Partii Ludowej pojawił się przed weekendem na antenie TVN24 gdzie atakował obóz Prawa i Sprawiedliwości.

Szef rządu PO-PSL mówił w "Faktach po faktach" między innymi o katastrofie smoleńskiej. Tusk sugerował, że to tragedii przyczynić się miało zachowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nacisk, jaki miał on wywrzeć na pilotów. Oberwało się także formacji Jarosława Kaczyńskiego za politykę uprawianą już po tragicznym wypadku pod Smoleńskiem.

- Powiem wprost, bo nie mogę słuchać dłużej tego jątrzenia, piloci byli poddani presji i to jednoznacznie wynika ze wszystkich ustaleń. Ja przez delikatność do tego tematu byłem powściągliwy, powiedzmy sobie jasno: przyczyny katastrofy zostały już wyjaśnione. (...) Należy oczekiwać od Jarosława Kaczyńskiego, żeby przerwał grę Smoleńskiem. Szybko okazało się, że dla szaleńców lub cyników to jest sposób na wojnę domową. Ponury spektakl "dochodzenia do prawdy". Prawda o katastrofie została wyjaśniona, raport ją wyjaśnił. Pozostały wątpliwości o charakterze politycznym. Staraliśmy się unikać kwestii niewyjaśnionych, np. telefonu między braćmi Kaczyńskimi, staraliśmy się, żeby tego nie upolityczniać, ale teraz przekroczono umiar już całkowicie. Kłamstwem jest, że oddaliśmy śledztwo Rosji, polska prokuratura przecież dalej je prowadzi - komenotwał Tusk.

Najnowsza aktywność byłego przewodniczącego Rady Europejskiej dot. posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego ws. stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskim. TK ma orzec, czy Adam Bodnar zgodne z prawem zajmuje urząd RPO w sytuacji kiedy nie wyłoniono nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Nielegalne władze chcą dziś usunąć Rzecznika Praw Obywatelskich. To nie jest atak na urząd, to atak na każdego z Was. Przemiana Rzeczypospolitej w Rzecz Pisowską - napisał Tusk na Twitterze.

Reakcja Mosińskiego

Na wypowiedzi Donalda Tuska zareagował Jan Mosiński. Zdaniem posła PiS Tusk powinien wrócić do... malowania kominów.

- Tuskowi w życiu najlepiej wychodziło malowanie kominów. Powinien wrócić do tej fuchy, gdyż jego hipokryzja, niczym kominy sięga Everestu - stwierdza Mosiński.

      Popierasz MOSIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl