24416350084_8d72052e9f_c.jpg

Jarosław Sellin pojawił się na antenie programu "Tłit" Wirtualnej Polski. Wiceminister kultury komentował film zaprezentowany przez TVP ws. katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej telewizja publiczna wyemitowała film Podkomisji Smoleńskiej. Wnioski z materiału? Zdaniem członków Podkomisji Antoniego Macierewicza na pokładzie prezydenckiego Tupolewa doszło do wybuchów.

Co o filmie uważa Sellin?

- Bardzo interesujący materiał. (...) Wydaje mi się że dzięki tej pracy jesteśmy coraz bliżej prawdy w tej sprawie - stwierdził Sellin.

- Co było najbardziej interesujące w tym filmie? - zapytał prowadzący.

- Udowodnienie techniczne, że samolot uległ destrukcji, zanim zetknął się z czymkolwiek na ziemi, destrukcji jeszcze w powietrzu. (...) Ten materiał jest przekonujący, wskazuje na przebieg tej tragedii, że nie ma innej możliwości wyjaśnienia tego w jaki sposób te szczątki wyglądały i szczątki konstrukcji samolotu i niestety szczątki ofiar jak tylko wyjaśnienie przez to, że doszło do wybuchów. Dlaczego doszło do wybuchów? To pytanie jest przed nami. (...) To, że destrukcja tego samolotu i te ofiary poniesione zostały z powodu wybuchów, to jest moim zdaniem technicznie udowodnione - powiedział Sellin.

Wiceminister kultury wypowiedział się także o Donaldzie Tusku i najnowszych wypowiedziach byłego premiera ws. katastrofy smoleńskiej. W programie "Fakty po faktach" Tusk zasugerował, że do katastrofy smoleńskiej przyczynił się nacisk, jaki miał wywrzeć prezydent Lech Kaczyński na pilotów w celu lądowania w Smoleńsku mimo złych warunków pogodowych.

- Klasyczna obrona przez atak, bo Donald Tusk doskonale wie, że w tej sprawie będzie musiał się do końca swojego życia bronić przed bardzo poważnymi podejrzeniami i tymi związanymi z tym co się działo przed 10 kwietnia i tymi, co się wydarzyło po 10 kwietnia. (...) Próbuje odwrócić uwagę jakimiś sugestiami, podejrzeniami od własnej odpowiedzialności za tę sprawę - komentował Sellin i dodawał, że Tusk jest "człowiekiem słabym" oraz że boi się działań podejmowanych przez obecnie rządzących ws. Smoleńska. 

          Popierasz Sellina - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl