Janusz-Kowalski_1.jpg

Sławomir Nowak wyjdzie w najbliższym czasie na wolność - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sąd nie podjął decyzji o przedłużeniu aresztu Sławomirowi Nowakowi. - Sąd zastosował wobec Nowaka wolnościowe środki zapobiegawcze - informuje Polska Agencja Prasowa.

Prokuratura już zapowiedziała, że odwoła się od orzeczenia. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z TVP powiedziała:

- Decyzja sądu stwarza bardzo duże zagrożenie dla prawidłowego biegu postępowania przede wszystkim poprzez stworzenie podejrzanemu możliwości ucieczki z kraju, a także umożliwienie mu mataczenia - skomentowała Skrzyniarz.

Reakcja Kowalskiego

Z oburzeniem na doniesienia z warszawskiego sądu zareagował Janusz Kowalski. Były wiceminister Aktywów Państwowych a obecnie poseł Solidarnej Polski wiąże rozstrzygnięcie ws. Nowaka z... Unią Europejską.

- Nowak i Tusk śmieją nam się w twarz. Kasta III RP ma się dobrze. Takie są efekty wstrzymania 3 lata temu reformy wymiaru sprawiedliwości. Takie są efekty "negocacji" z kastą i Brukselą. Czas wrócić do źródeł i twardym kursem dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości - wzywa Kowalski na swoim Twitterze.

Sławomir Nowak przebywa w areszcie od lipca 2020 r. Były minister transportu został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy.

        Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl