Aaaaaakaczryed.jpg

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" wypowiedział się o politykach opozycji. Prezes PiS nazywa swoich przeciwników "rakiem polskiej polityki".

Lider zjednoczonej prawicy komentuje, że opozycja chce by w kraju było jak najgorzej - w ocenie Kaczyńskiego opozycja wówczas jedynie może liczyć na zmiany u władzy.

- Oni naprawdę chcą, żeby było źle, bo tylko w tym widzą szansę na utrzymanie swojej pozycji na scenie politycznej. To jest ich strategia działania, sprowadzająca się do marzenia, aby było jak najgorzej - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS nazywa polityków opozycji "rakiem polskiej polityki". - Ale trudno znaleźć przykłady z historii, by ktoś w myśl takiej ślepej zasady działał. To rak polskiej polityki. Niebywałe szkodnictwo, ale całkowicie zamierzone - stwierdził prezes PiS.

Krytyka Kaczyńskiego

W internecie prezes Prawa i Sprawiedliwości natychmiast został przez wiele osób skrytykowany za swoje słowa nazywające opozycję "rakiem".

- Kaczyński ocenił, że opozycja („totalna opozycja”) to „rak polskiej polityki”. Spory tupet, jak na kogoś, kto przewodzi najbardziej szkodliwej formacji politycznej od dekad. Ale też dowód na potwierdzenie słów śp. prof. Króla, że żadnego drugiego Okrągłego Stołu już nie będzie - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz.

- W TVP Info, która przez kilka tygodni jazgotała o "hejcie" satyrycznego Soku z buraka próżno szukać pasków na temat skandalicznej wypowiedzi Kaczyńskiego - wypowiada się dziennikarka Aneta Mościcka.

Na Twitterze do słów Kaczyńskiego odniósł się także poseł Sławomir Nitras. Polityk przypomina o trwającej pandemii koronawirusa.

     Popierasz KACZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl