49592414972_c0c034aa4a_c_2.jpg

Stanisław Karczewski nie odpuszcza Tomaszowi Grodzkiemu. Wicemarszałek Senatu domaga się, by szefujący izbie wyższej zrzekł się immunitetu.

Pod koniec marca prokuratura wystąpiła do Senatu z wnioskiem o uchylenie immunitetu politykowi Koalicji Obywatelskiej. Śledczy oskarżają Tomasza Grodzkiego o przyjmowanie korzyści finansowych podczas pracy w szpitalu.

"Z zeznań świadków wynika, że na oddziale szpitalnym wiedza o tym, że doktor Grodzki przyjmuje łapówki była powszechna. Panowało również przekonanie, że uiszczenie łapówki jest konieczne, aby pacjent był dobrze leczony" - czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Grodzki odpiera zarzuty

Marszałek Senatu nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i twierdzi, że atak na niego jest wynikiem zajmowanego przez niego stanowiska.

- Nigdy w życiu, mogę to zeznać na mękach piekielnych nie uzależniałem żadnego zabiegu od jakichkolwiek wpłat pacjentów - mówił Grodzki na antenie Polsat News i dodał, że nigdy nie przyjmował żadnych łapówek.

- Wniosek prokuratury ma charakter wyłącznie polityczny i ma na celu odwrócenia uwagi opinii publicznej od kryzysu na szczeblach władzy, związanych z ujawnieniem przez media tzw. "afery Obajtka" - oświadczył pełnomocnik Marszałka Senatu mec. Jacek Dubois.

PiS atakuje Grodzkiego

Rządzący domagają się od Marszałka Senatu, by ten zrzekł się immunitetu i stanął przed sądem. Wielokrotnie w tej sprawie zabrał już glos Stanisław Karczewski. Wicemarszałek Senatu tym razem porównał w swoim wpisie na Twitterze Tomasza Grodzkiego z nieżyjącym już senatorem Stanisław Kogutem.

"Zrzeczenie się immunitetu @profGrodzki jest ciągle porównywane do senatora Śp. Stanisława Koguta. Dla tych co nie pamiętają: Senator Kogut NATYCHMIAST HONOROWO ZRZEKŁ SIĘ IMMUNITETU. A głosowanie Senatu dotyczyło zgody na aresztowanie. Większość była przeciw" - porównuje Karczewski.

     Popierasz KARCZEWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl