50651433933_37b3fe5feb_c.jpg

Jarosław Gowin przypomniał na swoim Twitterze wydarzenia sprzed roku. Sprawa dotyczy ostatnich wyborów prezydenckich.

Na wiosnę ubiegłego roku doszło do poważnego kryzysu w ramach zjednoczonej prawicy. Politycy Prawa i Sprawiedliwości forsowali wówczas pomysł przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie kopertowej w związku z trwającą pandemią COVID-19. Na taki scenariusz nie zgodzili się wchodzący w skład koalicji zp - posłowie Porozumienia.

Gowin przypomina

Teraz wydarzenia sprzed roku przypomniał na swoim profilu społecznościowym lider Porozumienia - Jarosław Gowin. Zdaniem ministra politycy kierowanej przez niego formacji uchronili Polskę przed kompromitacją.

- Dokładnie rok temu w proteście przeciw źle przygotowanym wyborom korespondencyjnym podałem się do dymisji. Dzięki temu i dzięki odwadze posłów Porozumienia udało się zapobiec kompromitacji państwa i doprowadzić do zgodnego ze standardami demokracji wyboru Prezydenta RP - pisze Gowin.

Minister przypomina także o swoim pomyśle - który ostatecznie nie został poparty przez większość sejmową- dot. przesunięcia wyborów prezydenckich o kilka lat.

- Bylibyśmy w zupełnie innym punkcie walki z pandemią, gdyby klasa polityczna przyjęła propozycję Porozumienie, by przesunąć wybory o 2 lata - stwierdza Minister Rozwoju, Pracy i Technologi.

- Po raz pierwszy zgoda. Wyborów za rok nie wygrałby Duda. Chciał Pan dobrze - zwrócił się do Gowina mec. Roman Giertych. 

           Popierasz GOWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl