Aaaaaeijriff.jpg

Marek Suski wypowiedział się na antenie TVP INFO na temat przyszłości Mateusza Morawieckiego. Zdaniem wiceszefa PiS, rządzący nie rozważają dymisji obecnego premiera. 

O przyszłości Mateusza Morawickiego mówił w najnowszym wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Lider zjednoczonej prawicy podkreślał, że Morawiecki ma jego pełne zaufanie.

- Ma moje poparcie i zaufanie. (...) Gdyby nie miał, to nie byłby tym, kim jest - stwierdził Kaczyński.

Do słów prezesa PiS nt. Mateusza Morawieckiego odnieśli się dziennikarze. Publicyści podkreślają brak niezależności decyzyjnej obecnego premiera.

- Kaczyński potwierdził, że jego szef w konstytucyjnym organie władzy Rzeczpospolitej jest w pełni od niego zależny. To się nazywa uzurpacja władzy i powinno być uzasadnieniem dla postawienia Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu - komentuje dziennikarz Michał Danielewski, oko.press.

W podobnym tonie głos zabiera publicysta dr Jarosław Makowski. - Trzeba oddać, że Jarosław Kaczyński mówi jasno, iż premier Morawiecki jest marionetką w jego rękach.

Suski wyklucza dymisję Morawieckiego

Przyszłość Mateusza Morawieckiego skomentował na antenie TVP INFO wiceszef klubu PiS Marek Suski. Polityk zapewnia, że w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki nie pożegna się z fotelem premiera.

- Sytuacja jest dzisiaj taka, że premier Mateusz Morawiecki spisuje się dobrze. Ma nasze poparcie. Ma poparcie Polaków w trudnej sytuacji, jaka jest w tej chwili. Wymiana premiera to byłaby katastrofa dla kraju. Absolutnie takich zmian nie przewidujemy - powiedział Suski.

faa55f09-25a1-4091-90a0-b1c6fc05239c.jpg

       Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl