15804576921d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3726ac06e55c389292a02ac63fc8ca5f384.jpg

Przemysław Czarnek mówił na antenie TVP o liderze Platformy Obywatelskiej - Borysie Budce. Zdaniem szefa polskiej nauki i edukacji lider KO chce odciąć Polskę od... chrześcijaństwa. 

Borys Budka udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", obok słów lidera KO nie przeszli obojętnie politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

Sprawa dot.  słów Budki na temat wydziałów teologicznych na państwowych uczelniach. Przewodniczący PO zasugerował, że niekoniecznie państwo powinno je finansować. 

- Nie bójmy się powiedzieć, że państwo finansuje naukę ludzi, którzy po tych studiach nie będą mieli zatrudnienia - stwierdził Budka. 

Reakcja Czarnka

Natychmiast po wywiadzie głos ws. zabrał minister Przemysław Czarnek. Szefowi polskiej edukacji nie podoba się pomysł Budki i ostrzega, że lider PO chce odciąć nasz kraj od "polskości". 

- Zatem Budka mówiąc, że chce zlikwidować kierunki teologii i historii tak naprawdę chce zlikwidować polskość - skomentował Czarnek. 

Następne minister pojawił się w święta wielkanocne na antenie TVP, gdzie rozwijał swoją myśl. 

- Naród polski wzrastał na chrześcijańskich wartościach. Jeśli Budka chce to likwidować, to chce nas odciąć od korzeni. Jak to nazwać inaczej, jak nie wynarodowieniem? - mówił Czarnek. 

          Popierasz CZARNKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl