AR-210339979.jpg

Prezydent Andrzej Duda stanął w obronie Szymona Hołowni po tym jak lider Polski 2050 skorzystał ze szczepionki na COVID-19. Słowa prezydenta nie spodobały się byłemu dziennikarzowi.

Hołownia jest krytykowany w ostatnich godzinach za to, że przyjął szczepionkę, mimo iż nie przyszła jeszcze kolej na 40-latków.

Lider Polski 2050 zapisał się na szczepienie w dniu kiedy otwarty został system szczepień dla 40-latków, a następnie rządzący ogłosili, że doszło do "błędu systemu".

Hołownia zadzwonił do przychodni, z której otrzymał termin szczepień, by dowiedzieć się, czy jego szczepienie zostało anulowane, okazało się, że nie i tym sposobem polityk skorzystał z lekarstwa "poza kolejnością".

- Ja ją (szczepionkę) chciałem seniorowi oddać. A wraz z kilkudziesięcioma tysiącami Polaków, którzy znaleźli się w identycznej sytuacji, jak ja (wystawione skierowania i terminy do 5.04) staliśmy się zakładnikami tego niezdarnego rządu, który najpierw nas okłamał (że szczepi nas, bo ma dużo szczepionek, a mało chętnych), a później odebrał możliwość ruchu (bo jeśli teraz odmówisz - najpewniej marnujesz szczepionkę i wylatujesz ze swojej grupy w ogóle). W tej sytuacji każdy z nas, tych kilkudziesięciu tysięcy osób 40-59, które zaszczepiły się i zaszczepią od przedwczoraj do jutra na podstawie wystawionych przez państwo dokumentów - postąpił słusznie - broni się Hołownia.

Prezydent staje w obronie Hołowni

Prezydent Andrzej Duda postanowił zabrać głos za pośrednictwem Twittera ws. szczepienia lidera ruchu Polska 2050.

- Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie On jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości - napisał PAD.

Słowa prezydenta nie spodobały się Hołowni, który postanowił odpowiedzieć na nie.

- Nikt, kto szczepienia nazywa słabością, podczas trzeciej fali pandemii, gdy umierają Polki i Polacy, nie ma prawa nazwać siebie samego patriotą - skierował się Hołownia w kierunku Dudy.

        Popierasz HOŁOWNIĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl