aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaktoykuokujujjjj.png

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu telewizji Republika. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do bieżących spraw politycznych.

Kaczyński mówił o trwającej pandemii COVID-19. - Dziś epidemia skłania nas do pesymizmu i przeświadczenia, że będziemy z tego długo wychodzić. Pokazaliśmy w trakcie wielkiego nieszczęścia siłę. Ta siła powinna nam służyć dalej dla rozwoju i umacniania się we wszystkich dziedzinach - mówił Kaczyński.

Prezes PiS odnosił się do konfliktu w szeregach zjednoczonej prawicy.

- Od tego jest kierownictwo koalicji, by pewne sprawy łagodzić i szukać innych rozwiązań. Jesteśmy nastawieni by koalicja trwała do końca swojej kadencji. Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć kadencję. Widzimy możliwość w tej kadencji doprowadzenia do wielu bardzo poważnych i pozytywnych zmian.

Nie zabrakło spojrzenia w przyszłość oraz komentarza nt. praw mniejszości seksualnych (LGBT).

- Podejmiemy wysiłek reformy wymiaru sprawiedliwości, teraz on działa fatalnie. (...) Póki my rządzimy, to nikt nam niczego nie narzuci. Chcemy żyć w społeczeństwie, w którym mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta jest kobietą. (...) Wolność i demokracja to ważne rzeczy, ale to oznacza, że jeśli Sejm uchwalił ustawę, to ona obowiązuje. Jeśli ktoś te reguły podważa, to w istocie likwiduje demokracje. (...) Nasza formacja polityczna chce obronić w Polsce demokrację, praworządność we właściwym tego słowa znaczeniu, prawa obywatelskie, ale także zdrowy rozsądek i tradycję - przekonywał Kaczyński.

     Popierasz KACZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl