158924627_454952969274711_8569599503254708340_n.jpg

Anna Zalewska pojawiła się w programie "W Kontrze" w TVP Info. Europosłanka PiS wypowiedziała się na temat swojej drogi zawodowej.

Zalewska w atmosferze skandalu opuszczała resort Edukacji Narodowej, któremu szefowała, by rozpocząć pracę europosłanki w Brukseli. Polityczce zarzucało się i nadal zarzuca, że zniszczyła polską edukację, wprowadziła chaos, przykładając rękę do likwidacji gimnazjów.

- Czuję się zażenowana tą sprawą, bo nikt tak dużo nie zepsuł w systemie polskiej edukacji, jak minister Zalewska. Można to potraktować jako ucieczkę przed skutkami swojej działalności - komentowała wyjazd Zalewskiej do Brukseli pedagog Krystyna Starczewska.

W takim samym tonie o Zalewskiej wypowiadała się warszawska radna Dorota Łoboda. - Mam wielki żal, że dostała to miejsce, dlatego że powinna tutaj zostać do końca, do kiedy reforma będzie wdrażana. Mamy kumulację roczników, setkom tysięcy młodych ludzi, którzy próbują dostać się do szkół średnich, będzie bardzo trudno. Od września czeka nas kolejna odsłona wielkiego chaosu, a pani minister ucieka do Brukseli. Trzeba to jasno powiedzieć, ucieka przed konsekwencjami swojej reformy. Nie ma odwagi spojrzeć rodzicom, nauczycielom i młodzieży w twarz - mówiła Łoboda po tym jak Zalewska została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

Zalewska o sobie

Anna Zalewska pojawiła się w czasie świąt wielkanocnych na antenie TVP INFO. Europosłanka mówiła o cechach charakteru, które ją jej zdaniem charakteryzują; pracowitość, determinacja, zrozumienie małych miasteczek - wymieniała Zalewska.

        Popierasz ZALEWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl