aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskrtyhyuj.png

Janusz Kowalski pojawił się w programie "Rzecz o polityce" dziennika "Rzeczpospolita". Poseł Solidarnej Polski atakował przedstawicieli opozycji za to, że ci domagają się dymisji Michała Dworczyka.

Opozycja wezwała rządzących do zdymisjonowania szefa KPRM Michał Dworczyka po tym, jak doszło do wielkiego chaosu w związku z zapisywaniem się 40-latków na szczepienia COVID-19.

- Gdyby minister Michał Dworczyk był człowiekiem honoru, to podałby się do dymisji. Dlaczego? Bo zajmował się nie tym, do czego był powołany. Przecież jeszcze kilka dni temu mówił, że dzisiaj sesja sejmiku woj. dolnośląskiego, którą on uroczyście, wbrew swoim kompetencjom, zwoływał. A dzisiaj cały aparat państwa powinien być skoncentrowany na tym, by ratować życie i zdrowie Polaków - komentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Komentarz Kowalskiego

Janusz Kowalski został zapytany przez red. Jacka Nizinkiewicza w programie "Rzecz o polityce" o zdanie nt. Michała Dworczyka. Zdaniem byłego wiceministra Aktywów Państwowych słowo "przepraszam" ze strony Dworczyka zamyka całą sprawę.

- W sposób profesjonalny przeprosił za wczorajszą usterkę. (...) To jest właśnie profesjonalna i godna pochwały postawa, powiedzenie słowa "przepraszam". To jest słowo, którego nie zna np. Rafał Trzaskowski, który odpowiada za gigantyczne podwyżki za odbiór odpadów i śmieci w Warszawie i próbuje zrzucić to na Prawo i Sprawiedliwość.

- Widać niestety, jaką mamy antypaństwową i patologiczną opozycję, bo wtedy kiedy polityka szczepionkowa UE jest w powijakach, ludzie umierają dlatego, że UE nie potrafi zapewnić odpowiednią ilość szczepionek dla mieszkańców UE - nasza opozycja milczy, nasza opozycja nic nie mówi, nasza opozycja nie wzywa np. do dymisji niemieckiej szefowej Komisji Europejskiej, która za tą kompromitację odpowiada. (...) Prawo i Sprawiedliwość potrafiło wznieść się ponad podziały polityczne i w ważnych dla Polski sprawach współpracować (za rządu Platformy Obywatelskiej).

Kowalski chwalił rządowy program szczepień. - Miliony Polaków może dzisiaj rządowi podziękować za tę sprawę - stwierdził poseł Solidarnej Polski.

       Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl