aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasiditjgigjtitgtgttttaefrffrr.jpg

Marcin Horała zareagował na krytykę jaka spadła w czwartek na Michała Dworczyka. Sprawa dotyczy szczepień 40-latków na COVID-19.

W czwartek rano wielu 40-latków dowiedziało się o możliwości zapisu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Osoby te dostały termin szczepienia i następnie okazało się, że... to "błąd systemu" - tak tłumaczył to szef Kancelarii Premiera.

- Rząd wstrzymuje na kilka godzin zapisy szczepionkowe dla osób 40+. Nie może być tak, że osoby młodsze zostaną zaszczepione przed seniorami - wyjaśniał Dworczyk.

Reakcja na chaos

Politycy opozycji domagają się dymisji Michała Dworczyka w związku z chaosem związanym ze szczepieniami.

- Wielkie otwarcie szczepionkowe stało się dzisiaj ponurym i marnym żartem Prima Aprilisowym. Michał Dworczyk po tym co się stało powinien podać się do dymisji! W momencie, gdy wzrasta zaufanie do szczepień, rząd robi sobie żarty z ludzi,którzy rzeczywiście chcą się zaszczepić - wzywał w Sejmie poseł Marcin Kulasek (Lewica).

W takim samym tonie sprawę skomentował lider Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, polityk idzie jeszcze dalej i domaga się dymisji całego rządu.

- PiS próbuje nadrabiać dobrą miną, próbuje udawać, że to była usterka, czy błąd. Nie. Jeśli chodzi o życie i zdrowie Polaków - nie ma miejsca na błędy i niekompetencje. Cały rząd powinien podać się do dymisji - oświadczył Budka.

PiS broni Dworczyka

W obronie Michała Dworczyka stanęli politycy PiS z premierem Mateuszem Morawickim na czele. - Zrealizowaliśmy wszystkie cele Narodowego Programu Szczepień w I kwartale i jest to ogromna zasługa ministra Michała Dworczyka. Jestem przekonany, że osiągnie wszystkie te zamierzenia, które zapowiedzieliśmy na początku tygodnia i do końca lata zaszczepimy wszystkich chętnych Polaków - broni Dworczyka Morawiecki.

Glos ws. szefa KPRM zabrał także za pośrednictwem Twittera Marcin Horała (wiceminister infrastruktury). Polityk domaga się szacunku dla Dworczyka.

- Wszyscy pracujący przy programie szczepień (z @michaldworczyk na czele) zasługują na szacunek - stwierdza Horała.

          Popierasz HORAŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl