photo_64057_1606471751_big.jpg

Marcin Celiński odniósł się do czwartkowego spotkania premierów Polski, Węgier oraz lidera włoskiej partii "Liga Północna" Mateo Salviniego.

Mateusz Morawiecki, Victor Orban oraz Mateo Salvini spotkani się w Budapeszcie, aby mówić o przyszłości Europy. Politycy sprzeciwiają się Unii Europejskiej w obecnej formie i domagają się zmian.

- Dzisiaj widzimy, iż Europa jest rozchwiana, że targają nią różne sprzeczności i elity europejskie próbują przedstawiać Unię Europejską, jako projekt tych elitarnych brukselskich salonów (...) Potrzebny jest renesans Europy i jej wartości. (...) dzisiaj widzimy, iż Europa jest rozchwiana, że targają nią różne sprzeczności i elity europejskie próbują przedstawiać Unię Europejską, jako projekt tych elitarnych brukselskich salonów - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Krytyka PiS

Po spotkaniu, do którego doszło w Budapeszcie, polski rząd zaczął być krytykowany za wspieranie Rosji. Nie są tajemnicą bliskie relacje Victora Orbana oaz Mateo Salviniego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

- Rosja mobilizuje siły wokół Ukrainy. USA ogłaszają stan zagrożenia w Europie. Morawiecki w Budapeszcie organizuje z Orbanem i Salvinim proputinowski blok polityczny. To nie jest prima aprilis - skomentował postawę Morawieckiego były premier Donald Tusk.

Na zachowanie szefa polskiego rządu odpowiedział na Twitterze Marcin Celiński. Publicysta stwierdza, że "„PiS” to jeden z bardziej udanych numerów rosyjskich służb w ostatnich latach".

        Popierasz CELIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl