aaaaaarriijgtigtggtt.jpg

Joachim Brudziński zwrócił się za pośrednictwem Twittera do duchownych. Europoseł PiS dziękuje kapłanom za to, że trwają w swoim powołaniu.

Kościół katolicki w Polsce dotknięty w ostatnich latach szeregiem afer mocno ucierpiał wizerunkowo. Wizerunek natomiast przekłada się na liczbę wiernych w kościołach. Coraz mniej Polakow - szczególnie młode pokolenia - uczestnicy w niedzielnych nabożeństwach.

Jak Kościół chce wyjść z kryzysu?

Widzimy, że stare pokolenie hierarchów nie ma pomysłu, jak poprawić wizerunek Kościoła. Wiekowi duchowni chcieliby trwać w stanie, który miał miejsce przez szereg lat. Niestety dla Kościoła polskie społeczeństwo się zmienia i oddala się od potrzeb oferowanych przez księży, widać to m.in. w spadającej liczbie uczniów uczestniczących w szkolnych lekcjach katechezy czy patrząc na coraz niższą z każdym rokiem liczbę kandydatów do seminariów.

Brudziński dziękuje księzom

Wyrazy podziękowania dla księży umieścił na swoim Twitterze Joachim Brudziński. Europoseł PiS, stwierdza, że "dziś bycie kapłanem wiernym swojemu powołaniu, swojemu kościołowi jego nauczaniu i tradycji, wbrew"modom"tego świata to prawdziwy heroizm".

Internauci do Brudzińskiego;

"Tymek nie dał rady".

"Wbrew modom? Pozłacane meble, pałace, limuzyny, ukrywanie kolegów pedofilii... Dobrze, że niektórzy z tego rezygnują".

"Jojo, po co to napisałeś? Głębiej już się im nie wepchniesz".

"Dzisiaj bycie kapłanem to sposób na dostatnie życie".

      Popierasz BRUDZIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl