aaaaaazuldwordcz.jpg

Jakub Żulczyk zareagował na stanowisko Kancelarii Premiera ws. szczepienia 40-latków na koronawirusa.

W czwartek w internecie zaczęło pojawiać się wiele wpisów 40 latków piszących o terminie szczepienia na COVID-19. Osoby te miały być w najbliższym terminie zaszczepione, jak wynika z informacji, jakie otrzymały z systemu przyznającego daty szczepień.

- Na moim koncie pacjenta dostałem termin szczepienia. Z tego co czytam, to dotyczy wielu czterdziestolatków. Jeśli to błąd, to trzeba go naprawić. A jeżeli Ministerstwo Zdrowia otworzyło jakąś nagłą, doraźną rejestrację na szczepionki dla kolejnych roczników, to chyba wypadałoby to ogłosić? - komentował o poranku poseł Adrian Zandberg (Lewica).

Stanowisko rządu

Szef KPRM Michał Dworczyk zareagował na doniesienia nt. osób 40+. Polityk zapowiada, że do szczepień tych osób nie dojdzie w najbliższym czasie mimo otrzymania terminu.

- Uruchomiliśmy system, dzięki któremu osoby między 40. a 59. rokiem życia, które wcześniej zarejestrowały się przez formularz, będą mogły zapisać się na termin szczepienia. Terminy te miały być wyznaczone na II połowę maja. (...) Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy - tlumaczy Dworczyk i dodaje, że doszło do błędu w systemie.

Reakcja Żulczyka

Z oburzeniem na słowa Dworczyka zareagował na Facebooku Jakub Żulczyk (r. 1983).

- Sami jesteście błąd w systemie. Tak was wszyscy zapamiętają. Tak będzie o was w podręcznikach. Tak wam napiszą na nagrobkach. BŁĄD W SYSTEMIE. 404. ZERWANO POŁĄCZENIE. Do mycia sraczy się nie nadajecie. Wyp*****lać, BŁAGAM - zwraca się pisarz do rządzących polityków PiS.

           Popierasz ŻULCZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl