1080px-Jarosław_Kaczyński_przemawia_na_konferencji_nasukowej_Konstytucja_Solidarności.jpg

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej". Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej.

10 kwietnia będzie miała miejsce 11. już rocznica katastrofy smoleńskiej. Z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wynika, że w najbliższym czasie ma zostać zatwierdzony raport smoleński podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza.

- Rocznica katastrofy smoleńskiej to nie powinna być data, która determinuje moment ujawnienia prawdy. Można ją ujawnić wtedy, gdy mamy ją już na pewno i gdy nikt, kto myśli racjonalnie, odwołuje się do racjonalnych argumentów, nie będzie w stanie jej podważyć - zapowiada Kaczyński w "Gazecie Polskiej".

Macierewicz o raporcie

W ostatnich tygodniach wielokrotnie na temat raportu kierowanej przez siebie komisji wypowiadał się Antoni Macierewicz. Polityk najpierw stwierdził, że raport zostanie opublikowany po pandemii COVID-19, a następnie powiedział, że raport został już opublikowany m.in. w internecie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Czekaliśmy tak długo na raport pokazujący, co tak naprawdę zdarzyło się nad Smoleńskiem. Raport został przedstawiony 30 lipca zeszłego roku. Minęło pół roku. Do dzisiaj nie został on opublikowany przez Telewizję Publiczną. Chcę raz jeszcze podziękować Telewizji Trwam i Telewizji Republice oraz stronie MON, które pokazały raport. TVP wciąż tego nie zrobiła, a w związku z tym nie może się z tym zapoznać cała Polska. Kłamcy smoleńscy mogą przez to twierdzić, że Prawo i Sprawiedliwość mając wszystkie narzędzia, nie pokazało prawdy o zbrodni smoleńskiej - powiedział Macierewicz.

               Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl