aaaaaaa1w2ww222.jpg

Jarosław Gowin skrytykował "Wiadomości" TVP. Telewizja publiczna uderzyła swoim materiałem w Pawła Borysa, szefa Polskiego Funduszu Rozwoju.

"Wiadomości" przygotowały materiał, w którym wypomniały Polskiemu Funduszowi Rozwoju przekazanie pieniędzy z tarczy antykryzysowej gangowi sutenerów.

- Policja rozbiła groźną grupę przestępczą zajmującą się sutenerstwem. Kobiety były werbowane na portalach internetowych. Zatrzymani mają na swoich kontach również wyłudzenia - poinformowały "Wiadomości".

W materiale pojawił się wizerunek szefa PFR Pawła Borysa. Narracja TVP sugeruje, że Borys dopuścił się zaniedbań w związku z przyznaniem - przez PFR - pieniędzy w ramach tarczy antykryzysowej.

- Niebywałe! TVP, wychodząc od gangu sutenerów, przedstawia oskarżycielski materiał na szefa PFR Pawła Borysa sugerując, że pomaga takim gangsterom - nie ukrywa swojego zdziwienia materiałem dziennikarz Roman Imielski z "Gazety Wyborczej".

Dziennik TVP skrytykował publicznie Jarosław Gowin. Minister Rozwoju Pracy i Technologii w rządzie PiS nazywa materiał "Wiadomości" wprost - "pseudodziennikarstwem".

- Byłem poza rządem, gdy ruszała Tarcza PFR. Od początku jednak było jasne, że kluczowe dla uratowania tysięcy firm jest tempo działania i że wpisane w to jest ryzyko nadużyć. Te nadużycia miały być i są tępione przez służby. Atak Wiadomości na @PawelBorys_ to pseudodziennikarstwo - broni Gowin Borysa.

Stanowisko Borysa

Głos po materiale "Wiadomości" zabrał bohater publikacji - Paweł Borys. - Muszę przyznać, że dzisiejszy personalny paszkwil w TVP „napawa smutkiem”. Dziennikarz nawet nie odróżnia PKO BP od Bank Pekao SA. Tarcza Finansowa PFR chroni 3,5 mln miejsc pracy, a z KAS, służbami i CBŚP przeciwdziałamy nadużyciom. Przykre i żenujące, ale trzeba robić swoje - skrytykował Borys "Wiadomości".

             Popierasz GOWINA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl