6jkd2eo19ii54sgh4h5fectfyn5ur6h8_1.jpg

Arkadiusz Mularczyk gościł na antenie telewizji "wPolsce". Polityk PiS mówił o reparacjach wojennych, jakie Polska miałaby otrzymać od Niemiec za  II Wojnę Światową.

Mularczyk mówi i mówi o reparacjach od Niemiec od dobrych kilku lat i efektów działań nie widać. Jak to poseł PiS-u tłumaczy?

- W ciągu tych ostatnich 3 lat wykonałem prace za całe państwo Polskie w ciągu ostatnich 80 lat. Został przygotowany raport, został zgłoszony wniosek do TK. (...) Od decyzji rządu polskiego będzie zależał moment upublicznienia tego raportu i położenia go na biurku kanclerz Niemiec - mówi Mularczyk

- Została wykonana wielka praca, która nie była nigdy wykonana, (...) jesteśmy naprawdę blisko bardzo konkretnych realnych działań, myślę, że one nastąpią w ciągu kilku miesięcy - zapowiada poseł PiS.

***

W ostatnich dniach do tematu reparacji odniósł się minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.

- (Niemcy -red.) stworzyły szereg środków prawnych i pozaprawnych dotyczących odszkodowań indywidualnych, na podstawie których do tej pory wypłacono łącznie ponad 78 mld euro. (...) Niemcy przekazały również znaczące środki na rzecz Polski z tytułu odszkodowań za niesprawiedliwości narodowosocjalistyczne - powiedział niemiecki polityk.

       Popierasz Mularczyka - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl